Jesteś tutaj:  > Strona główna > Strony internetowe > Oprogramowanie > WordPress

WordPress

Prosty w obsłudze:

System jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Nawet dla osób początkujących i nie posiadających żadnego doświadczenia z aplikacjami internetowymi, korzystanie z niego nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jest to system, którego używamy do stron niezbyt rozbudowanych, gdzie kluczową rolę odgrywa możliwość prostego i szybkiego zaktualizowania określonych treści serwisu.

Dla niewielkich serwisów:

Jeżeli Twoja firma nie posiada rozbudowanej oferty i strona internetowa ma być jedynie wizytówką, na której znajdą się najważniejsze informacje o firmie jak i o samej ofercie, oczywiście nie będzie sensu wdrażania systemu Typo3 i w takim przypadku jak najbardziej odpowiednią platformą dla Twojej strony firmowej będzie WordPress.

Krótki czas wdrożenia:

W związku z tym, że sam system jest prosty to wdrożenie na nim strony, zajmuje nam również niewiele czasu, a na pewno zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku takiego samego wdrożenia pod system Typo3. Jeśli zatem zależy Ci na prostej stronie wizytówce, z kilkoma podstronami i niewyszukanymi funkcjonalnościami, którą chcesz mieć dostępną w sieci w możliwie jak najkrótszym czasie, to będzie odpowiednia platforma dla Twojej firmy.

Niskie koszty:

Wdrożenie strony na systemie WordPress będzie wiązać się również z niższymi kosztami. Zarówno w przypadku samego wdrożenia jak i późniejszej świadczonej przez nas pełnej obsługi technicznej.

Open Source:

Silnik WordPress'a jest na licencji GNU (GPL), w związku z czym można używać go do projektów zarobkowych i komercyjnych, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat z tego tytułu. Dzięki takiej formie licencji jest rozwijany przez programistów z całego świata, a jego kolejne wersje pojawiają się dość często.

Stabilność:

W projektach niezbyt skomplikowanych jest to system naprawdę stabilny w działaniu. Jednak przy większej złożoności serwisu i niezbędnych użytych do tego celu funkcjonalności, mogą pojawiać się problemy. Należy bowiem pamiętać, iż z założenia system ten jest platformą blogową i w takiej roli sprawdza się znakomicie. Dla rozbudowanych serwisów zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest proponowany przez nas system Typo3.

Bezpieczeństwo:

W związku z tym, że jest to jeden z bardzo popularnych systemów i jego rozwój jest dynamiczny, a społeczność tworzą młode osoby z niezbyt rozbudowanymi witrynami, pojawia się niestety również duża ilość błędów, które są z każdym wydaniem poprawiane. Warto pamiętać, by korzystając z niego, wykonywać na bieżąco wszelkie dostępne aktualizacje.

By zrozumieć z jakiego powodu preferujemy i zalecamy naszym Klientom używanie systemu Typo3, wystarczy porównać ilość znalezionych błędów w systemie WordPress i w systemie Typo3. Aby łatwiej to zobrazować, należy dokonać porównania obu systemów, biorąc pod uwagę ilość błędów w Typo3 znalezionych od początku istnienia projektu tj. od roku 2006 oraz ilość błędów w WordPress jedynie w samym bieżącym 2014 roku.

www.wordpressexploit.com VS www.typo3exploit.com